PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34735}
6,5 45 974
oceny
6,5 10 1 45974
5,2 6
ocen krytyków
S.W.A.T. Jednostka Specjalna
powrót do forum filmu S.W.A.T. Jednostka Specjalna

5/10

ocenił(a) film na 4

Niestety zawiodłem się chociaż miejscami nie było tak źle. "S.W.A.T." miał uchodzić za film opowiadający o grupce wyluzowanych profesjonalistów z jednostki specjalnej policji. Jednak z tym luzem to nic nie wyszło. Film jest bez polotu i jakiegokolwiek błysku. Główne postaci bez wyrazu, każdy z bohaterów jest prawie taki sam. Scenariusz niemrawy. Przekombinowana jak dla mnie fabuła sprawiła, że akcja w pewnym momencie sięgnęła absurdu. Mianowicie w momencie lądowania samolotu na moście a konkretnie startowania. Zapewne wielu z was widziało start dużego boeinga na lotnisku. Taki wielki samolot nie potrzebuje dużo czasu aby oderwać się od ziemi a co dopiero taki mały prywatny odrzutowiec, który w tym filmie rozpędzał się tak jakby czekał na na tą ścigającą go limuzynę. Później nastąpił już znienawidzony przeze mnie motyw powielany w innych filmach kiedy to Colin Farrel postanowił się pobić zamiast trzymać gościa na muszcie. Aktorstwo bardzo średnie, oprawa muzyczna utrzymana w szybkim elektronicznym klimacie ale niestety nie tworzy jakiegokolwiek klimatu w filmie. Na "plus" dla "S.W.A.T." zaliczyłbym sam początek oraz chwile rekrutacji drużyny, szkolenia i egzaminu, w której mogliśmy obejrzeć symulację odbijania zakładników z samolotu. Co prawda tak to raczej w rzeczywistości nie wygląda ale było to przedstawione w ciekawy sposób. Lubię Samuela L. Jacksona i uważam, że gościu ma klasę i luz w każdym filmie, również w tym. Miejscami ten film staje się nudny a pod koniec dowiadujemy się, że nie będzie więcej napięcia, którego było niewiele. Spodziewałem się na koniec jakiejś spektakularnej ale realnej akcji odbijania zakładników z jakiegoś dużego budynku, pełnej napięcia i realistycznego szturmowania kolejnych pomieszczeń a nie tego co zobaczyłem pod koniec. Dlatego 5/10 w moim odczuciu będzie sprawiedliwą oceną.

ocenił(a) film na 5
_Pablos_

ja też daję 5/10 tylko sam niewiem za co.chyba z szacunku do jacksona

ocenił(a) film na 3
_Pablos_

Witam,

po wczorajszym, przerywanym reklamami seansie na Polsacie miałem ostro tu zbesztać ten film, szczęśliwie jednak Twoja wypowiedź oddaje praktycznie w 100% to, co mi się nasunęło po jego obejrzeniu. Choć nie powiem, byłeś bardzo spokojny i zrównoważony w wypowiedzi ;-) , ja miałem ochotę się wręcz wyżyć wirtualnie, bo miałem nieodparte wrażenie straconego czasu. Oceniam ten film na 3/10 - czyli Słaby. Sztuczny, mało dynamiczny, wręcz nudny. Nie polecam, trzymać się z daleka.

Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones