PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34735}
6,5 45 994
oceny
6,5 10 1 45994
5,2 6
ocen krytyków
S.W.A.T. Jednostka Specjalna
powrót do forum filmu S.W.A.T. Jednostka Specjalna

Widziałem scene z polakiem, byłem wkurzony, ale wiecie co, pieprzyć to pieprzyć do kwadratu, Amerykanie to porąbany naród, myślą że są najmądrzejśi, i zawsze najlepśi we wszystki, gówno prawda, prawda jest tak że oni zbudowali swoją potęge kosztem innych. Ale oni pewnie nie mają o tym zielonego pojęcia i wcale mnie to nie dziwi, skoro 85% z nich nie wie gdzie leży Waszyngton, i że jest to stolica.

przemko_1983

gdyby ktoś nie wiedział to chodzi o tą scenkę http://www.youtube.com/watch?v=b--USwMK_wo. Swoją drogą takie coś ma nawet zalety bo hamuje asymilację grup etnicznych a amrykanie to nie naród. Jest tam wiele europejskich grup etnicznych ale niektóre, zwłaszcza włoska i irlandzka zachowują mocną świadomość narodową. Z drugiej strony np niemcy, których jest tam 50 mln właściwie są całkowicie "rozwodnieni", ot taka ciekawostka.

ocenił(a) film na 6
przemko_1983

Powiem tylko jedno. Alicja Bachleda-Curus-Farrell xD



Ten sie smieje kto sie smieje ostatni :D

przemko_1983

Obraża cię jak "Amerykanie" przedstawili "polaków" - czy to tylko nieuctwo / niechlujstwo, czy może ty też nas tu obrażasz?

erg8

polaczki to zabawny naród, więc nie wiem w czym problem???

ocenił(a) film na 2
BlackShit

"polaczki to zabawny naród, więc nie wiem w czym problem???" ....są dwie
możliwości:1)albo jesteś z usa, 2) albo jesteś głupi...nie, z usa nie
jesteś bo byś nie wiedział , że "polaczki" to naród czyli pozostaje 2

ocenił(a) film na 6
przemko_1983

Pokazali Polaka inaczej niż obsypując go gwiazdkami i zaraz poczułeś się obrażony? Mi się wymalował uśmiech jak powiedzieli o polskim terroryście. Przydałoby się trochę dystansu do filmów i samego siebie.

ocenił(a) film na 4
przemko_1983

Mnie ta scena nawet rozbawiła. Nie żebym się śmiał z Polaków (w końcu sam nim jestem) ale trzeba,tak jak to napisał mój poprzednik, spojrzeć z dystansem na pewne sprawy. My też (jako Polacy) lubimy się czasem pośmiać w filmach , np. z Rosjan,Rumunów czy z Azjatów.

My wiemy że to tylko żart ale taki Rusek czy Rumun może się porządnie wkurzyć tak jak ty teraz i zacząć nas wyzywać od najgorszego :D

sebek_24

No wlasnie, sam zwrocilem na to uwage ogladajac film ale wielkie mi halo. O
kazdej nazji chodza dowcipy, ale wiedomo jak sie slyszy polak w filmie to
kazdy strzeli uszami ;)

użytkownik usunięty
btk86

Bo Polacy są znani z tego, że nas ponosi. Zobaczcie minę Sosabowskiego(Hackmana) w O jeden most za daleko na instruktarzu planu wojny. Prawie by wybuchł z nerwów.

btk86

zwróć uwagę że zamiast nacji napisałeś "nazji" ;P

przemko_1983

Założę się, że gdyby to nie był Polak tylko Rosjanin, Arab, Czech czy ktokolwiek inny darłbyś się ze śmiechu pod niebiosa. Ale mniejsza o to. A co do sceny to nie obrażała ona całego narodu tylko tego konkretnego gościa. Do tego była pokazana w miarę łagodnie. I nawet fajnie że pokazali jakiegoś rodaka na ekranie, bo według mnie większą obrazą jest ignorowanie Polski i Polaków przez zagranicznych twórców.

ocenił(a) film na 7
ObiWanKenobi444

O ile pamiętam to nie chodziło o to, że ten kolo był z Polski tylko tak się mówi tam na samobójców...chyba. A jak nie to sorry. Mnie to wcale nie obraziło choć czuję się jak najbardziej Polakiem :]

ocenił(a) film na 6
przemko_1983

Oglądałem jeszcze raz i zauważyłęm coś jeszcze. Autor jest Polakiem i uraziło go, że pojawił się żart o Polaku. Ale jako mięsożerca nie przejął się losem biednych wegetarian, z których też wyśmiano się na początku filmu.

reese

A ten koment twój to niby miał być śmieszny? Jarosze to żadna nacja z wartościami ( chyba zdrowotnymi) i żart pod ich adresem był bardzo tutaj subtelny. Tutaj jednak sytuacja jest inna. Pryzmat przekazania Polaka jako pijaka, menela, niezrównoważonego emocjonalnie. Żałosne. I kto to mówi? Naród, który w 60 proc. społeczeństwa jedzie na nałogach - głównie narkotykach i alkoholu, problem jest bardzo poważny ale o wiele lepiej jest ponabijać się z durnych "polaczków".Ja osobiście poczułem się również urażony. Spróbuj np. ponabijać się z Czarnego w Stanach to ci wyjadą tekstami o rasiżmie i równych prawach choć 90 proc. czarnych nie kończy szczebla średniej edukacji, chwyta za broń i rozbija się po ulicach w wojnach gangów.

Polacy zawsze byli spokojni i skromni, i wraz z innymi grupami etnicznymi ciężko pracowali na podżwignięcie na najwyższe tory jankeskiej gospodarki. A dzisiaj jedyne co z tego mają to obowiązek posiadania wizy, upokorzenie i obrażanie w amerykańskich mediach, posądzanie o współudział w zbrodniach nazistowskich. Wdzięczność Ameryki za krew naszych żołnierzy w ICH wojnach w Iraku i Afganistanie.

MilesQuaritch

Nieważne co nieważne jak jesteś polakiem to nie nadawaj na własny naród i zawsze mu kibicuj a nie wytykaj problemy ktore sa na całym swiecie z drugiej strony troche racji tez w tym jest(milesuaritch) w każdym razie mnie osobiscie ten watek przejął ale tylko na krótka chwile każdy wie że amerykanie to naród ktory tak własciwie nie jest narodem tylko mieszanką ludzi z całego świata głownie z europy....

ocenił(a) film na 6
MilesQuaritch

Rozbija mnie to wasze poważne podejście do tego fragmentu filmu. Akurat zaraz po zobaczeniu tego wszyscy nie Polacy wezmą nas za pijaków mieszkających w melinach no proszę was. Poza tym jak ktoś na poważnie chciałby Cię tym urazić to cieszyłby się jeszcze bardziej widząc jak się z tego powodu pieklisz i wymieniasz jak to nas traktują. Ja się tam nimi urażony nie czuję, jak chcą to niech sobie gadają ja wiem kim jestem i to czy ktoś patrzy na mnie krzywym okiem po mnie spływa bo wiem, że i tak nie ma racji. Wprowadzili wizy? No i co z tego. Niech sobie wprowadzą całkowity zakaz wjazdu i niech sobie tam siedzą nie potrzebuję jeździć tam i ich dorabiać znajdę sobie własny kąt w swoim kraju.

reese

Naprawdę mądrze powiedziane.

ocenił(a) film na 6
Jeje 07

O ludzie, tym razem scenarzyści pokazali Polaka. Kogoś musieli. Ileż to razy pokazują Rosjan czy inne narodowości w negatywnym swietle i wtedy jest niby super. Z tego co wiem to taki np: Rambo ma świetną oglądalnośc w Rosji mimo że ruscy padają w nim jak muchy i przedstawiono ich jako okrutników i mięśniaków. Już widzę co by było gdyby jacyś arabi nakręcili film w którym to zabijają znienawidzonych polskich żołnieży. Byłby to chyba zakazany film w naszym kraju. Polacy jednak muszą się w USA tak kojażyc bo bardzo podobnie przedstawiono nas w Ściganym. Z drugiej jednak strony, sami zobaczcie jak my siebie postrzegamy. Polski film - Szczęśliwego Nowego Jorku pokazuje właśnie podobne szambo. Linda z młodym Olbrychskim kręcą wały. Zamachowski lata obrobiony co prawda przez gang na golasa po mieście. Gajos topi żale w wodzie ognistej, Kasia to aż szkoda gadać a Pazura najwiekszy biznesmen z gromadki ostatecznie zabija swego kumpla. To co przedstawiani w filmie bohaterowie osiągnęli na emigracji przypomina śmietnikowy szajs a ich codzienne zachowanie jest równie, jak nie bardziej poświrowane niż Polaka z omawianego filmu. Wiem, to jedynie fabuła, ale nie wzieła się z kosmosu. A więc, czym polska rzeczywistoś w NY różni się od tego co prezentowała scenka ze S.W.A.T. Przecież ten S.W.A.T mógł równie dobrze wpaść do nory w której mieszkał Linda, Olbryski i Pazura w naszym polskim filmie. Sami wyrabiamy sobie opinię co nie znaczy że każdy Polak jest taki. Gdyby Collin Farrel tak myślał nie zadawał by się z Curuś. Nara. Film oceniam na 6/10

ocenił(a) film na 7
MilesQuaritch

Masz trochę racji ale i tak mi najbardziej jest wstyd za nasz rząd który Amerykańcom włazi do dup...
A po tym co tutaj czytam to ten wątek tak boli jak by ktoś obraził naszą wiarę,będę musiał sam to zobaczyć by ocenić jakiej formie było to wypowiedziane czy formie żartu czy na odwrót.

ocenił(a) film na 10
przemko_1983

Wszystkie polaczki co żyja tam na czarno i robią prawdziwym polakom i polonii koło dupy swoim postępowaniem są to tzw. lekkoduchy wyrobiły o nas takie a nie inne zdanie w usa dlatego jeszcze m.in. nie znieśli wiz dla polaków. Reasumując to nie zmienia faktu że film jest genialny.

użytkownik usunięty
przemko_1983

Weź już tak się nie rozczulaj. Wiadomo, że Polaków uważa się niestety za ścierwo na zachodzie tak samo jak u nas żółtków z Azji Południowej - normalna kolej rzeczy.

Jak jesteś takim patriotą to idź do Młodzieży Wszechpolskiej. Ja na wątki Polaków w filmach nie zwracam uwagi - może dlatego, że patriotą nie jestem. To Amerykański film (bardzo słaby) więc mogą sobie robić co chcą- nawet strzelać do Buddy.

przemko_1983

Scena niewątpliwe będąca gwoździem do trumny. Nie, nie chodzi mi o to, że wyśmiali tam akurat Polaka. Raczej martwi mnie to, że w ogóle ktoś wpadł na tak durny pomysł umieszczenia tak równie durnej sceny w filmie. Nie dość, że została ona wyreżyserowana w sposób iście amatorski, to została do tego przyozdobiona jakże niesmacznym, niezjadliwym i mega prymitywnym humorem. Pomijam fakt, że wyśmiewanie innych narodowości powinno być sobie darowane, ale jak już coś takiego robimy to z klasą (z wyczuciem dobrego smaku) a nie z chamstwem. :(

adeck92

Jak ktoś jest rozgoryczony tą sceną niech sobie przypomni finał ligi światowej Polska vs USA i mu przejdzie. W końcu pokonaliśmy mocarstwo:)

ocenił(a) film na 7
batiamus

Albo niech oglądnie sobie Borat-a ;D

użytkownik usunięty
przemko_1983

Dokładnie !

ocenił(a) film na 6
przemko_1983

Ja powiem jedno - trochę luzu, ludzie, to jest film.
Skarżycie się na amerykanów, ale nie patrzycie na siebie. Czemu tak samo, na ulicach, wyśmiewacie się z Romów, Murzynów, Azjatów, Żydów... Wtedy nie myślicie o tym, że obrażacie czyjąś narodowość, jesteście wtedy WY najmądrzejsi, cwani, i och, boże zlituj się, jacy zabawni... A gdy ktoś obraża Polaków, to robicie wielkie zamieszanie, bo jak tak można?! Polaków obrażać!! SKANDAL!!!

Tyle.

przemko_1983

Ale to nie Amerykanie są winni.
http://nczas.com/publicystyka/lepkowski-antypolonizm-a-zydzi/
http://nczas.com/wiadomosci/ameryka-polnocna/liga-przeciwko-znieslawieniu-wyzywa -od-antysemitow-za-zydowskie-hollywood/

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones